Moor Lough 2013

filePierwsze zawody Polish Anglers Northern Ireland już za nami! W niedzielę 24/03/2013 na zbiorniku Moor Lough odbyły się pierwsze zawody integracyjne klubu P.A.N.I. oraz Polish Abroad. Pomimo niesprzyjającej pogody na miejscu stawiło się 23 zapalonych wędkarzy przy czym należy zaznaczyć, iż wielu z nich przyjechało z tak odległych miejsc jak Belfast czy Dungannon. Zgodnie z planem około godziny 9:00 rozpoczęliśmy zbiórkę, sprawdziliśmy licencje a dzięki uprzejmości The Bridge Guns and Tackles zapominalscy mogli zakupić wymagane pozwolenia na miejscu. Od 10:00 do 12:00 odbyła się pierwsza tura zawodów, podczas której wszyscy zawodnicy zdecydowali się przetestować metodę spinningową. Podczas gdy wędkarze brodzili w wodzie w poszukiwaniu pstrąga, organizatorzy przygotowali dla nich przepyszny poczęstunek z grilla, na który produkty dostarczyły sklepy Spiżarnia z Belfastu. Podczas przerwy, która trwała do godziny 13:00 zawodnicy rozgrzali się ciepłą kawą i herbatą oraz posilili się przygotowanymi przez Pawła kiełbaską, kaszanką, żeberkami, szaszłykami czy karkówka prosto z grilla, specjalne podziękowania dla pani Gosi ze sklepu Spiżarnia w Glengormley oraz Piotra ze Sklepu Spiżarnia w Belfaście za przygotowanie fantastycznych przysmaków na grilla:).  Na półmetku zawodów nie było jeszcze zdecydowanego lidera więc nadal każdy liczył się w walce o laur najlepszego, co dodało rywalizacji rumieńców. Na tym etapie zabawy niektórzy zdecydowali się na zmianę taktyki zamieniając spinningi na muchówki co okazało się przysłowiowym strzałem w 10! O godzinie 15:00 zakończyła się rywalizacja i wszyscy ponownie mogli napić się ciepłej herbatki oraz raczyć się wspaniałymi potrawami z grilla, ale to jeszcze nie był koniec emocji przewidzianych na ten dzień. Po podliczeniu wyników nastąpiło wręczenie nagród:

Miejsce 1 – Henry Worsky

Miejsce 2 – Grzegorz Majchrzak

Miejsce 3 – Paul Forbes

Miejsce 4 – Artur Bojczewski

Miejsce 5 – Connor Neeson

Warto nadmienić iż Paul Forbes zrzekł się nagrody za 3 miejsce na rzecz zawodnika z miejsca 4go.

Organizatorzy zadbali żeby tego dnia każdy uczestnik zawodów został wyróżniony i rozlosowanych zostało mnóstwo upominków ( podbieraki, żyłki, przynęty i wiele innychJ), tak więc KAŻDY został nagrodzony!

Nagrodę specjalną, w postaci pucharu i vouchera na jednodniową wyprawę wędkarską na jezioro Erne ufundowane przez Fishing NI, otrzymał Mariusz Parzych za złowienie najmniejszej ryby.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyjechali i uświetnili swoją obecnością niedzielne spotkanie.  

Serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych sponsorów:

Polish Abroad – współorganizator

Sklepy Spiżarnia – catering

Baracuda Fishing Tackle – fundator nagród

The Bridge Guns and Tackles – fundator nagród

Handyman Belfast – fundator nagród

Sunshine Caffe – fundator nagród

Fishing NI – fundator nagród

Projekt współfinansowany ze środków Loughs Agency (Fundusz Rozwoju).

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *