Relacja z zawodów Loughgall spławik/grunt 16/06/2013

GrupaKolejne spotkanie już za nami!
W ubiegłą niedzielę (16/06/2013) na zbiorniku Loughgall rozegrane zostały 3. zawody klubu Polish Anglers Northern Ireland. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w połowie ryb spokojnego żeru, łowiąc na spławik i grunt. Do zawodów zgłosiło się 9- ciu zawodników z całej Północnej Irlandii, niektórzy zwodnicy przyjechali wraz z rodzinami, co cieszy nas jeszcze bardziej. Podczas poprzednich naszych spotkań pogoda płatała nam figle i nie do końca sprzyjała wypoczynkowi nad wodą, ale tym razem pogoda była super – ciepło, słonecznie i sucho. Spotkaliśmy się jak zwykle z samego rana. Kilka minut po godzinie 8:00 rozlosowaliśmy stanowiska i udaliśmy się na wodę, gdzie dzięki uprzejmości Baracuda Shop zawodnicy mogli zaopatrzyć się w zanęty i przynęty oraz drobne przybory wędkarskie.

Rozlosowane stanowiska:
36 – Januszewski Jacek
37 – Rojkowicz Jarosław
38 – Bojczewski Artur
39 – Jóźwik Ryszard
40 – Cechowicz Daniel
42 – Pajor Mieczysław
44 – Pankau Piotr
49 – Nowicki Wiesław

Piotr Pankau i jego piękny leszcz
Piotr Pankau i jego piękny leszcz

Już kilka chwil po rozpoczęciu pierwszej tury na prowadzenie w wielkim stylu wysunął się Piotr Pankau, lądując pięknego leszcza złowionego z gruntu na “kanapkę”. Po chwili okazało się że o zwycięstwo w tych zawodach będą walczyć wszyscy – zawodnicy ze stanowisk 36-39 co chwila lądowali kolejne leszcze i do przerwy nie było zdecydowanego lidera.

Przerwa na posiłek
Przerwa na posiłek

 

 

 

W przerwie widać było na twarzach zawodników gorączkę zawodów – dyskusjom: na co, i gdzie biorą najlepiej nie było końca.Po krótkim posiłku i odpoczynku zawodnicy przystąpili do drugiej tury. Niektórzy nastawili się na drobnice, inni tylko na większe sztuki a kto podjął dobry wybór miało się dopiero okazać…

Paweł Kasztelan i jego zębacz
Paweł Kasztelan i jego zębacz

 

 

 

W międzyczasie “Pawły” (Kasztelan i Orkisz-Bieńkowski) wybrali się na “spinningowy rekonesans”
i również wrócili zadowoleni – każdy złapał przyzwoitego zębacza, choć Paweł Kasztelan przypłacił swoje spotkanie ze szczupakiem czterema szwami na dłoni – Paweł życzymy szybkiego powrotu nad wodę:)

 

Paweł Orkisz-Bieńkowski i jego szczupak
Paweł Orkisz-Bieńkowski i jego szczupak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O 16:00 organizatorzy “odtrąbili” zakończenie zawodów i w asyście Maćka i Bartka Pajorów (serdeczne podziękowania za pomoc) przystąpili do ważenia złowionych ryb. Maciek i Bartek należą do Sekcji Juniorów i pomagali przy ważeniu i fotografowaniu ryb. Rozpoczęliśmy od Jacka Januszewskiego i od razu kłopoty:) Jacek złapał 16 sztuk (w większości leszcze) o łącznej wadze 19,8 kg!! Ten wyczyn wysoko podniósł poprzeczkę zawodów:). Tym wynikiem Jacek zdeklasował swoich przeciwników, zajmując zasłużone pierwsze miejsce. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Jarosław Rojkowicz – 4 sztuki i 8.12 kg. Trzecie miejsce zajął Artur Bojczewski – 17 sztuk o łącznej wadze 6.3kg. Okazało się, iż tego dnia stanowiska 36-39 były najlepsze, ponieważ zawodnicy z tych stanowisk złowili najwięcej pięknych leszczy. Jacek zdradził nam, iż sukces polegał na znalezieniu odpowiedniego dołka w dnie zbiornika i doborze przynęty, w jego przypadku były to czerwone robaki.Warto jeszcze wspomnieć, iż Wiesław Nowicki złowił niebotyczną ilość ryb – 124 sztuki (!), co pozwoliło mu zająć 5. lokatę.

Natalka Rojkowicz odbiera upominek
Natalka Rojkowicz odbiera upominek

Podczas dekoracji Natalia Rojkowicz z okazji urodzin otrzymała upominek ufundowany przez Jacka Januszewskiego – wagę wędkarską. Taki sam upominek powędrował w ręce Mieczysława Pajora jako nagroda dla pechowca dnia – Mietku, następnym razem się odgryziesz:). Wszyscy uczestnicy niedzielnego spotkania otrzymali również żyłki ufundowane przez Baracuda Fishing Tackle .

 

 

 

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: Jacek Januszewski
II miejsce: Jarosław Rojkowicz
III miejsce: Artur Bojczewski
IV miejsce: Piotr Pankau
V miejsce: Wiesław Nowicki
VI miejsce: Ryszard Jóźwik
VII miejsce: Michał Janiec
VIII miejsce: Daniel Cechowicz
IX miejsce: Mieczysław Pajor

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym FORUM

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym na nasze zawody.
Do zobaczenia nad wodą.
Redakcja Polish Anglers NI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *