PREDATOR TOUR IRELAND 2013

Zawody Międzynarodowe”Predator Tour Ireland 2013″

W dniach 16-19 września odbyły się kolejne zawody z cyklu Predator Tour Ireland 2013 na jeziorze Derg w Killaloe! Do zawodów zgłosiło się 3 drużyny – Paweł Kasztelan + Andrzej Petla, Tomasz Rzońca  oraz Wiesław Nowicki + Paweł Orkisz. Reprezentowaliśmy klub wędkarski „Polish Anglers NI”.
Na miejsce przybyliśmy już w niedzielę 15-go września nad ranem, wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie zawodów, na którym wszystkie teamy zostały oficjalne przedstawione oraz obdarowane licznymi prezentami od sponsorów. Już pierwszego dnia zawodów okazało się, że z powodu trudnych warunków pogodowych łowić będziemy na zmniejszonym sektorze. Drugiego dnia warunki się odrobinę poprawiły, ale w dalszym ciągu wiele odwagi wymagało wypłynięcie na otwarte jezioro. Przekonała się o tym jedna z ekip (prawdopodobnie ekipa z Belgii), która niestety straciła łódź zatapiając ją na dno z całą zawartością i musiała korzystać z pomocy ratowników. Pierwsze dwa dni Andrzej z Pawłem mogą zaliczyć do udanych– udało im się skompletować szczupaki (6) i okonie (3), Tomek z partnerem natomiast po dwóch dniach rywalizacji walczyli o szczupaki i pstrąga, mając w dorobku zaliczone tylko okonie (3). Za to doznaliśmy dużego doświadczenia pływania na dużej fali 🙂
Plan na 3-ci dzień rywalizacji był prosty – Andrzej z Pawłem musieli złapać pstrąga by liczyć się w walce o podium a  Tomek z partnerem potrzebował szczupaków żeby uniknąć całkowitego blamażu! Zrealizować założenia udało się tylko tym drugim,  Tomek z partnerem dzięki szczupakom złowionym 3-go dnia wskoczyli na 6-te miejsce, dzięki Tomaszowi,który złapał większą ilość szczupaków… bo tak by byli jeszcze wyżej w klasyfikacji generalnej.Na ich konto wpadły 2 Echosondy i masa upominków..
Andrzej z Pawłem zostali sklasyfikowani na miejscu 4 i w nagrodę spędzą 7 dni we Francji na wycieczce wędkarskiej , dodatkowo okazało się iż Paweł Kasztelan złapał największego okonia zawodów! Paweł również został dodatkowo wyróżniony.
Wiesław i Paweł mieli małe problemy z silnikiem no i niestety wylądowali na dalszej pozycji ,oczywiście nie ukończyli zawodów bez ryby i odebrali drobne upominki. Imprezę zaliczamy do udanych , w następnym roku będzie lepiej…
Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu rywalizacji i zajętych miejsc. Należy dodać, iż w zawodach startowało 20 teamów z różnych narodowości jak Belgia,Włochy,Francja,Słowacja,Anglia,Szkocja… w większości byli to miejscowi wędkarze, świetnie znający zbiornik a dla nas była to całkowicie nowa woda, na której wędkowaliśmy po raz pierwszy. Na pewno wrócimy tam za rok i powalczymy o podium:)
Przejdz do strony forum i zobacz więcej fotek:http://forum.polishanglersni.com/viewtopic.php?f=88&t=2762#p8245.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *