Polish Anglers NI – Zawody nocne spławik/grunt 19-20 Lipca 2014

Zawody nocne odbyły się z soboty na niedzielę dnia 19-20 Lipca 2014 roku. Nasze spotkanie odbyło się w Sklepie wędkarskim „Baracuda Fishing Tackle”. Do godziny 16:00 cała grupa zebrała się na miejscu. Nowe i większe pomieszczenie sklepu zrobiło na nas dobre wrażenie :-bd pomnożony towar i „uginające” się pułki wypełnione akcesoriami wędkarskimi.Z wielką przyjemnością wręczyliśmy Rysiowi i Danielowi skromny prezent w postaci Szampana , który miał ogromną moc i znaczenie, za wkład, odwagę, starania i chęci kolejnych kroków polskiego sklepu wędkarskiego… To już chyba 2 rok :?: ;) Wielkie gratulacje panowie :ymapplause: oby tak dalej :-bd Wręczyliśmy też nasze logo klubowe na dowód ,że „Sztama” musi być :-bd

10566658_696245963780366_1052415692_n.jpg

Dziękujemy wam za sprezentowane naszej grupie klubowiczów czapeczek z daszkiem z logo „Spinmad” i za zanęty przekazane dla każdego zawodnika startującego w zawodach. Każdy z zawodników zaopatrzył się dodatkowo w przynęty i akcesoria wędkarskie, było w czym wybierać a oczy chciały więcej. \:D/

…Po godzinie 17stej dotarliśmy nad wodę gdzie miały odbyć się zawody. Pierwsze planowane w tym roku zawody nocne zostały rozegrane na nowym zbiorniku w okolicach Caledon. Jezioro przystosowane dla wędkarzy z betonowymi stanowiskami , z dobrym dojściem i parkingiem. Naszym celem nocnych zawodów to ryba: Leszcz, Lin, płoć i węgorz. Zanim rozeszliśmy się na stanowiska przygotowaliśmy punkt BBQ gdzie miały odbyć się zaplanowane przerwy na ciepłą kawę i herbatę ~o) . Paweł nasz „spec” od grilowanych kiełbasek przygotował również „wypasioną” sałatkę „Ala de vildorea” z piekielnie palącymi papryczkami. \m/

Po rozlosowaniu stanowisk udaliśmy się na miejsca ( Startowało 10 śmiałków ). Jedną z najciekawszych części każdego wędkarza to przygotowywanie się do wędkowania. Pochłania to dużo czasu aby starannie dopasować zanęty i przynęty do danego łowiska. Potrzebny jest również mały zapas doświadczenia aby wszystko poszło sprawnie i wyrobić się na czas do pierwszego gwizdka.

IMAG0659.jpg
 

Noc zapowiadała się ciekawie, już po pierwszych rzutach ryba ochoczo skusiła się na brania. Wieczorowe brania białorybu podnosiły punktację dla większości zawodników. Pierwsza przerwa nastąpiła gdy zapadł zmrok ok. godziny 23:00 był to czas aby przygotować się do nocnej zasiadki.

IMAG0661.jpg

W między czasie udaliśmy się do punktu BBQ gdzie czekały na nas kiełbaski z grilla. B-) Przerwa przebiegła w wesołym towarzystwie a tematów do rozmowy było mnóstwo.

Nocka co dla niektórych zleciała szybko.. brania w nocy nie były tak intensywne jak wieczorem więc można było przymknąć oko i-) W nagrodę dla wytrwałych „nocnych marków” czekały brania węgorzowe. Prawdziwe brania zaczęły się nad ranem jak tylko wzeszło słońce. To było czyste „eldorado” \m/ ryba zaczęła żerować zaraz przy brzegu na spadzistym dnie. Piękna płoć i nieduże leszcze brały rzut za rzutem przez co pierwsza trójka wywalczyła miejsce na podium.
Punktacja : 1gr. 1pkt

Zwycięzcy

1 miejsce – Wiesław Nowicki 10500 pkt
2 miejsce – Julian Dabioch 5200 pkt
3 miejsce – Tomasz Rzońca 4520 pkt

Gratulacje dla pierwszej trójki !

4 miejsce – Jacek Januszewski 4000 pkt
5 miejsce – Artur Bojczewski 2700 pkt
6 miejsce – Piotr Pankau 2500 pkt
7 miejsce – Daniel Cechowicz poprosił o „half night” :D 720pkt
8 miejsce – Remik Pyszka 500 pkt
9 miejsce – Karol Kolanowski i Paweł Bieńkowski 100pkt

Wielkie gratulacje dla wytrwałych !!!!!!

IMAG0664.jpg
IMAG0665.jpg
Pierwsza trójka wygrała kwotę pieniężną (50,40,30 funtów) przeznaczoną do wydania w polskim sklepie wędkarski „Baracuda Fishing Tackle”

Gratulacje dla najmłodszego zawodnika , który przyjechał wraz z tatą Julianem na te zawody. :-bd
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników , którzy wzięli udział w nocnych zawodach. Brawo!
Wielkie podziękowania dla Baracudy za sponsorowane zanęty i fajne czapeczki z logiem Spinmad
Podziękowania dla naszego Shefa kuchni Pawła
I z przyjemnością chcielibyśmy przywitać nowego klubowicza , który również brał udział w zawodach i wytrwale przesiedział całą noc :ympeace:

Wszystkie ryby wróciły do wody.. :-bd

Czekamy z niecierpliwością na kolejne zawody , kolejne spotkania nad wodą w gronie wędkarzy , którzy cieszą się ta wielką pasją

Do zobaczenia !!!!!

Pozdrawiam

Tomasz Rzońca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *