Podsumowanie sezonu 2014 – Polish Anglers NI

Podsumowanie i zakończenie sezonu wędkarskiego 2014

Sezon wędkarski 2014 naszego klubu dobiegł końca.  Ten rok  zleciał bardzo szybko, zawsze tak jest kiedy ma się dużo w planach. W tym roku nasz klub wziął  udział  w siedemnastu  różnych zawodach z zaskakującymi  wynikami. Klubowicze zaprezentowali się w zawodach : Klubowych, Ligowych, Charytatywnych, Integracyjnych i Eliminacjach do mistrzostw świata. Ponadto klubowicze wspierali i uczestniczyli w innych imprezach organizowanych przez tutejsze organizacje polonijne i lokalne.  

Klub ściśle współpracuje z organizacją „Polish N.I. Community Nework” , Wędkarską federacją Irlandzką „IADA”, Polskim Sklepem Wędkarskim  „Baracuda Fishing Tackle” w Dungannon, oraz integruje się z lokalnymi Klubami wędkarskimi .  Jesteśmy naprawdę dumni z naszych osiągnięć w tym roku. Nasi klubowicze wędkują wspólnie w Irlandii od  5/6 lat. Nasz Klub zawiązany został z początkiem 2013 roku i łączy ludzi wspólnym zamiłowaniem do wędkarstwa sportowego , aktywnego i rodzinnego wypoczynku nad wodą.   Jesteśmy silną i zwartą grupą darzącą się przyjaźnią i koleżeństwem.  Wspólnie dążymy do celu i podnosimy poprzeczkę aby nasze hobby nabierało smaku. Część naszych klubowiczów ma za sobą spory zapas doświadczenia i zaliczonych wiele  wypraw wędkarskich w różnych krajach. Są również tacy , którzy nazywają siebie amatorami ,ale dzięki naszej grupie, która motywuje i przekazuje szybkie wskazówki  stają się mocniejsi  po każdej chwili spędzonej nad wodą.

Nasi klubowicze wzięli udział w zawodach :
 Klubowych– są to zawody organizowane przez nasz klub. Klubowicze mogą rywalizować między sobą w różnej dziedzinie wędkarskiej w różnych miejscach. W konkurencji Spławikowej, gruntowej, spinningowej, zawody rozgrywane są nad jeziorem, nad rzeką, morzem jak i zawody nocne. Koordynatorem tego typu imprez jest Tomasz Rzońca. 

Ogólne 2014

Ponadto koordynatorzy z pomocą klubowiczów  zorganizowali w tym roku dwie duże imprezy dla dzieci z grupy Blossom SureStart  i Splash SureStart pod nazwą „Wędkarstwo i bezpieczeństwo nad wodą” .  Warsztaty wędkarskie zostały zorganizowane nad jeziorem .  Polegało to na prezentacji przynęt sztucznych, zapoznanie się nazwami ryb, bezpieczeństwem. Dzieci miały okazję zarzucić wędkę i nauczyć się podstawowych części wędkarstwa muchowego. W między czasie serwowane były kiełbaski z grilla, a na koniec odbył się konkurs i rozdanie nagród. 

Na początku maja 2014 ruszyła Drużynowa Liga Międzynarodowa  „Cross Border Peace Cup/League”. Zajęliśmy drugie miejsce ! Do ligi dostało się sześć  klubów wędkarskich z całej Irlandii , które dzieliły się z pięciu rund odbywających się w różnych częściach Irlandii w technice Spławik/Grunt. Każda z drużyn liczyła trzy dorosłe osoby , jednego młodszego zawodnika z opiekunem i sędziego. Zawody zakończyły się pod koniec września. Ligowe 2 miejsce

 Po zawodach ligowych jeden z klubów lokalnych zaprosił naszych  klubowiczów  na zawody integracyjne „Cross Ethnic Cup 2014″. Nasi klubowicze zgarnęli prawie wszystkie nagrody za 1 i 2 miejsce, nagroda za największa inność ryb i za największą wagę ryb.  Zawody odbyły się na ich prywatnym jeziorze ,które sami przygotowali i wysprzątali, postawili pomosty, stanowiska wędkarskie, byliśmy pod wrażeniem ich ciężkiej pracy włożonej w to miejsce.  Było to wspaniałe i niezapomniane spotkanie  w gronie znakomitych wędkarzy.

Integracyjne -„Cross Ethnic Cup 2014″.

 W między czasie ”napiętego grafiku” dwóch śmiałków z naszego klubu wystartowało w eliminacjach do mistrzostw świata. Były to zawody dwu dniowe i rozegrane zostały na łodzi w dyscyplinie Spinningowej. Tomasz Rzońca i Paweł Kasztelan stawili się na start stawiając czoło najmocniejszej  grupie Spinningistów z całej Irlandii. Po ogłoszeniu wyników pierwszego dnia znaleźli się na 4 miejscu, po ogłoszeniu wyników z drugiego dnia znaleźli się na 3 miejscu , dodatkowo Tomasz Rzońca złowił największego szczupaka zawodów ! Ich miejsce po zakończeniu zawodów  zostało oznaczone w grupie rezerwowych ,dzieliło ich o krok aby wyjechać do Francji i wystartować w Mistrzostwach Świata. Gratulacje ! Powodzenia  w kolejnym roku !kwalifikacje do mistrzostw świata 2014                                                                                                                                       

Na koniec pożegnaliśmy sezon 2014 trzy dniową imprezą dla klubowiczów.  Jak co roku, tradycyjnie było to zakończenie sezonu wędkarskiego naszego klubu Polish Anglers w Irlandii Północnej .  Zarezerwowany został domek z pełnym wyposażeniem, nad samym brzegiem rzeki z dostępem do pomostów i łodzi .Kilka kroków dalej znajdował się bar i restauracja gdzie uczciliśmy szampańsko nasze osiągnięcia tego roku. Klub w połowie dofinansował tą imprezę. Była to niezapomniana wyprawa. Każdy z nas będzie miło wspominał takie sytuacje.  W takich właśnie sytuacjach i takich wyjazdach klubowych wzmacniamy pozytywnie nasze kontakty między sobą . Serdecznie zapraszamy do naszego grona wędkarskiego. W następnym roku czeka nas kolejna ciężka praca i znacznie więcej spotkań nad wodą.

Serdecznie dziękujemy klubowiczom za tak wspaniałą  postawę. Wielkie brawa i podziękowania za wspólne zmagania.  Dziękujemy również Polish N.I. Community Network , Baracuda fishing Tackle, IADA, wszystkim klubom lokalnym za wsparcie i pomoc w rozwijaniu się naszego klubu.

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *