Polish Anglers NI – Community – Zawody Pstrągowe (Spinning) 22.03.2015 Glenkeen

Zawody pstrągowe metodą spinningową 22.03.2015 Glenkeen Trout Fishery
Po raz pierwszy nasz klub zorganizował zawody pstrągowe metodą spinningową na łowisku komercyjnym „Glenkeen Trout Fishery”. Zawody odbyły się 22 marca 2015r. Wiosna przywitała nas gorącym i słonecznym dopingiem. Na start stawiło się 11 klubowiczów. Po długich negocjacjach z właścicielem udało się dojść do porozumienia. Zaostrzony regulamin odnośnie haków ich wielkości pozwolił nam na wypuszczanie ryby do wody. Właścicielowi łowiska spodobał się ten pomysł i od tego dnia na tym łowisku można spinningować i wypuszczać rybę. Na niewielkim łowisku przy wysokim zarybieniu można naprawdę świetnie się zabawić. Lekki sprzęt daje dużą satysfakcję przy holowaniu niewielkiego pstrąga. Największym okazem tego dnia był pstrąg 42 cm. Złowiony przez Mariusza Parzycha- Gratulacje. Organizator oraz sędzia tych zawodów Tomasz Rzońca punktował ryby każdego zawodnika , które znalazły się w podbieraku. W grę wchodziły przynęty sztuczne (obrotówki, wahadłówki, twistery itd..) Tylko odpowiednie prowadzenie przynęty dawały efekty. Pstrąg jest świetnym przeciwnikiem , nie daje się łatwo przechytrzyć. Do tego utrudniające słońce oślepiało rybę i ciężko jej było zlokalizować przynętę. Każdy trening to kolejne doświadczenie.

Pierwsze miejsce zdobyte przez Juliana Dabiocha wyprzedziło zawodników o kilka pstrągów. . Po zakończeniu drugiej tury 2 godzinnej zawodnicy opuścili swoje stanowiska, a dwoje śmiałków stoczyło walkę w pojedynkę walcząc w dogrywce o 2 miejsce. Mieli do dyspozycji całe łowisko i liczyła się pierwsza złowiona ryba. Na wynik nie było trzeba długo czekać, szczęśliwym rzutem zakończył tą rywalizację Grzegorz Bojczewski zajmując 2 miejsce. Brawo

Miejsca na podium :
1. Julian Dabioch
2. Grzegorz Bojczewski
3. Artur Bojczewski
Największa ryba. Mariusz Parzych

Dziękujemy wszystkim za udział w tej wspaniałej dyscyplinie sportowej. Dziękujemy również Pawłowi Orkiszowi za przygotowany katering i pieczone kiełbaski z grilla. Sklepowi Baracuda za dofinansowanie do nagród. Jesteśmy wdzięczni za zarybienie łowiska specjalnie dla nas przed naszymi zawodami przez DCAL Jak i przeznaczenie pełnych licencji dla naszych początkujących klubowiczów. Życzymy wam udanego roku z dużymi rybami.

Zdjęcia na forum http://forum.polishanglersni.com/viewtopic.php?f=88&t=2951&start=40#p9954
Szykują się kolejne zawody, tym razem będą to szczupakowe z łodzi. Odwiedź nas na naszej stronie i dowiedz się więcej szczegółów. Bądź z nami na bieżąco pod facebookiem.

 

Pozdrawiamy !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *