Polish Anglers NI Community – SureStart Kids Day Out

„Piknik wędkarski dla najmłodszych” – Craigavon Lake 2015

 

Dnia 18 Kwietnia 2015r. odbyła się wielka impreza wędkarska organizowana dla dzieci z grupy Blossom i Splash SureStart przez polski klub wędkarski „Polish Anglers Northern Ireland – Community”

Impreza odbyła się nad jeziorem Craigavon Lakes – Water Sport. Jest to doskonałe miejsce na tego typu imprezy z bezpiecznym dostępem do pomostów dla wędkarzy. . Plan Imprezy obejmował przede wszystkim wędkarstwo z uwzględnieniem bezpieczeństwa nad wodą, przygotowania się do łowienia, przygotowanie zanęty zapachowej z dodatkami, rozłożenie podestów wędkarskich i wędek. Na wstępie odbył się kurs dla początkujących przeprowadzony przez Tomasza Rzońca – Organizatora imprezy i Koordynatora klubu. Każdy z uczestników otrzymał wędkę i został poinstruowany o bezpiecznym obchodzeniu się ze sprzętem, oraz w jaki bezpieczny sposób zakładać przynętę na haczyk. Nasi klubowicze przygotowali profesjonalny sprzęt , z którego wszyscy mogli skorzystać i potrenować łowiąc ryby. Jedną z głównych atrakcji była łódź wędkarska napędzana silnikiem spalinowym, która dostarczyła wiele uciechy najmłodszym uczestnikom, którzy mogli się dowiedzieć jak działa silnik spalinowy oraz elektryczny. Mogli również zapoznać się echosondą , która pokazuje na monitorze elektronicznym głębokość wody , temperaturę i gdzie znajduje się ryba. Przygotowany został również kącik dla najmłodszych, w którym dzieci mogły potrenować rzuty na lżejszym zestawie bez haczyka. Przygotowane zostały kolorowanki i zabawy o tematyce wędkarskiej.Serwowane były burgery i kiełbaski. Nasz klub zadbał o to aby ciepły posiłek był serwowany na bieżąco, dzięki naszej grupie kucharzy piknik grillowy był w pełni zaopatrzony Na koniec wszyscy uczestnicy , którzy wzięli udział w łowieniu ryb otrzymali certyfikaty podsumowujące zdolność i doświadczenie nabyte w danym dniu. . Była to trzecia impreza organizowana dla grupy SureStart. Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją i zainteresowaniem tym sportem.

 

Wielkie podziękowania dla :

 

Imprezę zaplanowaliśmy wspólnie z „Department of Culture, Arts & Leisure”, które pomogło nam zorganizować tą imprezę. Udostępnili nam wędek dla najmłodszych, postarali się o licencje dla każdego uczestnika imprezy, podarowali upominki jak: breloczki, kolorowanki, długopisy itd..

Sklep „Baracuda Fishing Tackle” zaopatrzył nas w akcesoria, zanętę i robaki.

Polish NI Community Network przyrządzała ciepłe posiłki serwowane z grilla.

Serdeczne podziękowania wszystkich klubowiczów biorących bezinteresowny udział w tej imprezie- Daniel Cechowicz, Andrzej Petla, Artur Bojczewski, Grzegorz Bojczewski, Ireneusz Śliżewski, Mariusz Tomsa , Tomasz Rzońca

 

Do zobaczenia następnym razem.

Pozdrawiamy

www.polishanglersni.com

Facebook: PANI – Polish Anglers Northern Ireland – Community

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *