Polish Anglers NI Community – Zawody Spinningowe z łodzi

Dnia 21.06.2015 odbyły się zawody klubu Polish Anglers NI – Community.

Były to zawody spinningowe z łodzi i rozegrane zostały na jeziorze Upper Erne. Na starcie stawiło się 18-tu zawodników. Startowali klubowicze i osoby z poza klubu.  Wypłynęliśmy z Carrybridge wczesnym rankiem, a otwarcie zawodów ogłosiliśmy na otwartej wodzie. Z niecierpliwością czekaliśmy na sygnał startowy sędziego Tomasza Rzońca , aby ruszyć pełną parą w poszukiwaniu ryb. Zawodnicy rozpłynęli się w różne strony poszukując ryby. Szukaliśmy na płytszych wodach,  podtopionych łąkach lub głębinach, gdzie szczupaki czyhają na swoją przynętę na „spadach”. Pogoda nam nie pomagała. Przelotne deszcze, zachmurzone niebo, silny wiatr i rwiste fale podbierały kotwicę z dna. Ciężko było utrzymać się w jednym miejscu na otwartej wodzie. Z drugiej jednak strony jest to idealna pogoda na dobre brania i żerowanie drapieżnej ryby, więc ciężka i zacięta walka dawała dobre wyniki.  Punktowane ryby to szczupak i okoń. O tej porze roku częściej trafia się mały szczupak, ale za to okoń robi się bardziej aktywny. Nie było lekko , ponieważ aby wygrać zawody trzeba było pokonać podniesioną poprzeczkę regulaminu. Zostały wprowadzone limity wymiaru ryby jak i wprowadzony został komplet ryb do złowienia (3 szczupaki i 4 okonie, co dawało extra punkty). Zawodnicy tego dnia złowili mnóstwo mniejszych szczupaków poniżej limitu 50cm i wiele dużych szczupaków spiętych przy łodzi .  Złowione zostały punktowane szczupaki powyżej : 80cm – 5szt , 70cm – 8szt, 60cm – 9szt, 50cm – 7szt. Limit okonia zaliczany był  od 18 cm i trafiło się go sporo. Każdy  zawodnik złowił rybę, również ci którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze spinningiem.

 Na podium wyłonili się:

1-    Julian Dabioch 501pkt

2-    Andrzej Petla 436pkt

3-    Dariusz Kobrzyński 395pkt

 

Gratulacje dla zwycięzców i reszty zawodników , którzy brali udział w zawodach.  Miło było poznać i powędkować wspólnie z nowymi uczestnikami. Nagrody to puchary i vouchery do wykorzystania w polskim sklepie wędkarskim „Baracuda Fishing Tackle” . Dodatkową nagrodę za największa rybę otrzymał Dariusz Kobrzyński , a był to szczupak 85cm,

Na zakończenie wyczekiwany ciepły posiłek i gorąca kawa. Mariusz Parzych dopilnował grillowanych kiełbasek. Wspólnie spędziliśmy kolejny dzień nad wodą.  Piknik , tematy wędkarskie, planowanie imprez, zawodów i wyjazdów, przedłużyły nasz czas do godzin wieczornych.

 

Zapraszamy na kolejne zawody w lipcu, będą to zawody spławikowo-gruntowe. W między czasie czeka nas wyprawa w morze.

Możemy wstępnie ogłosić planowane zawody w Październiku , będą to dwu dniowe zawody Spinningowe , czekają was konkretne nagrody i mega zabawa..  czekamy na wasze zgłoszenia, do zawodów może przystąpić każdy i spodziewamy się licznej ilości zawodników. Baw się razem z nami!

Bądź na bieżąco z wiadomościami organizowanych imprez , nie przegap i zajrzyj na stronę :

      https://www.polishanglersni.com

      https://www.facebook.com/PolishAnglersNICommunity

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *