Spinning Boat Cup 2015 – Polish Anglers NI Community

W ubiegłą niedzielę 18/10/2015 odbyły się otwarte międzynarodowe zawody spinningowe z łodzi ” Spinning Boat Cup 2015″ Zawody odbyły się na Lough Muckno . Impreza była organizowana przez Tomasza Rzońca z klubu wędkarskiego „Polish Anglers NI Community” przy pomocy „Irish Angling Development Aliance”,którzy dostarczyli pełne wsparcie logistyczne. Były to zawody drużynowe (2 lub 1 osobowe). Na start stawiło się 30-stu zawodników (15 łodzi). Zawodnicy zmierzyli się w spinningu. Zabronione było używanie martwej rybki i trolingu. Punktowane były ryby to Okoń i Szczupak , każdy zawodnik otrzymał dodatkowe 100pkt za złowiony komplet ryb (3 największe okonie i 3 największe szczupaki mierzone w cm.) Pogoda tego dnia była rewelacyjna dla wędkarza , słonecznie i bezwietrznie, lecz ryby nie były zbyt chętne do współpracy. Ogólnie zostało złowionych ponad 25 szczupaków, w tym największe – 107cm,94cm,92cm,83cm,81cm itd… Okoni było znacznie więcej a największe to: 33,5cm,32cm,31cm,30cm itd.(wszystkie ryby wróciły do wody). Na start stawiło się sporo doświadczonych wędkarzy.Każdy zawodnik musiał się zarejestrować, potem zapoznać z regulaminem. Zawodnicy otrzymali również mapy łowiska, nr. kontaktowe do straży przybrzeżnej, gadgety , czapki itd. przekazane przez Department of Culture, Arts and Leisure (DCAL) . Pierwsze poranne rzuty przyniosły wędkarzom sporo ładnych okazów. W godzinach popołudniowych zawodnicy z nadzieją czekali na rybę. Końcówka zawodów przebiegła w wesołej i luźnej atmosferze. Po zakończeniu zawodów Tomasz Rzońca podliczył punkty wszystkich zawodników z pomocą sprawdzającego Andriusa Bikelis ( przewodniczącego klubu „Go and Catch”) . Na zakończenie zawodów zostały rozdane nagrody w postaci pucharów i nagrody pieniężnej za 1,2,3 miejsce dla drużyny oraz indywidualnie za największego okonia i szczupaka wręczona została wędka i kołowrotek firmy Dragon . Z 15 drużyn tylko dwie uzyskały komplet i otrzymały dodatkowe 100pkt. Na podium stanęło ośmiu zawodników.

Wyniki na podium :
1 – Andrzej Petla i Tomasz Rzońca – 392pkt 
2 – Kamil Majda i Tomasz Gabrysiak – 371pkt 
3 – Aivaras Zalepugas i Tomas Gausmonas – 242pkt

Największy szczupak – Dariusz Kobrzyński – 107cm
Największy okoń – Andrzej Petla – 33,5cm

Wielkie gratulacje dla zwycięzców i dla wszystkich , którzy stawili się na start mimo tego ,że termin pokrył się z zawodami szczupakowymi „Erne Pike Fishing Classic 2015” . 
Wielkie podziękowania dla Irish Angling Developent Aliancehttp://irishangling.ie/ za pomoc, dostarczone miarki i dezynfekcję łodzi przed zwodowaniem. 

Wielkie podziękowania dla sklepu Baracuda z Dungannonhttp://www.baracuda-fishing-tackle.com/

 za sponsorowane nagrody (za największego okonia i szczupaka) w postaci wędki i kołowrotka firmy Dragon.
Wielkie podziękowania dla Department of Culture, Arts and Leisurehttp://www.dcalni.gov.uk/

za dostarczone gadgety , które zostały wykorzystane w tych zawodach. 

Podziękowania przesyłamy również dla organizatora Tomasz Rzońca i pomocników Andrius Bikelis , dla fotografa Tomasz Gabrysik i reszty , którzy przyczynili się do pomocy.
Do zobaczenia na kolejnych zawodach spinningowych „Spinning Boat Cup 2016”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *