Relacja z zawodów Loughgall spławik/grunt 16/06/2013

GrupaKolejne spotkanie już za nami!
W ubiegłą niedzielę (16/06/2013) na zbiorniku Loughgall rozegrane zostały 3. zawody klubu Polish Anglers Northern Ireland. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w połowie ryb spokojnego żeru, łowiąc na spławik i grunt. Do zawodów zgłosiło się 9- ciu zawodników z całej Północnej Irlandii, niektórzy zwodnicy przyjechali wraz z rodzinami, co cieszy nas jeszcze bardziej. Podczas poprzednich naszych spotkań pogoda płatała nam figle i nie do końca sprzyjała wypoczynkowi nad wodą, ale tym razem pogoda była super – ciepło, słonecznie i sucho. Spotkaliśmy się jak zwykle z samego rana. Kilka minut po godzinie 8:00 rozlosowaliśmy stanowiska i udaliśmy się na wodę, gdzie dzięki uprzejmości Baracuda Shop zawodnicy mogli zaopatrzyć się w zanęty i przynęty oraz drobne przybory wędkarskie.

Rozlosowane stanowiska:
36 – Januszewski Jacek
37 – Rojkowicz Jarosław
38 – Bojczewski Artur
39 – Jóźwik Ryszard
40 – Cechowicz Daniel
42 – Pajor Mieczysław
44 – Pankau Piotr
49 – Nowicki Wiesław

Piotr Pankau i jego piękny leszcz

Piotr Pankau i jego piękny leszcz

Już kilka chwil po rozpoczęciu pierwszej tury na prowadzenie w wielkim stylu wysunął się Piotr Pankau, lądując pięknego leszcza złowionego z gruntu na “kanapkę”. Po chwili okazało się że o zwycięstwo w tych zawodach będą walczyć wszyscy – zawodnicy ze stanowisk 36-39 co chwila lądowali kolejne leszcze i do przerwy nie było zdecydowanego lidera.

Przerwa na posiłek

Przerwa na posiłek

 

 

 

W przerwie widać było na twarzach zawodników gorączkę zawodów – dyskusjom: na co, i gdzie biorą najlepiej nie było końca.Po krótkim posiłku i odpoczynku zawodnicy przystąpili do drugiej tury. Niektórzy nastawili się na drobnice, inni tylko na większe sztuki a kto podjął dobry wybór miało się dopiero okazać…

Paweł Kasztelan i jego zębacz

Paweł Kasztelan i jego zębacz

 

 

 

W międzyczasie “Pawły” (Kasztelan i Orkisz-Bieńkowski) wybrali się na “spinningowy rekonesans”
i również wrócili zadowoleni – każdy złapał przyzwoitego zębacza, choć Paweł Kasztelan przypłacił swoje spotkanie ze szczupakiem czterema szwami na dłoni – Paweł życzymy szybkiego powrotu nad wodę:)

 

Paweł Orkisz-Bieńkowski i jego szczupak

Paweł Orkisz-Bieńkowski i jego szczupak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O 16:00 organizatorzy “odtrąbili” zakończenie zawodów i w asyście Maćka i Bartka Pajorów (serdeczne podziękowania za pomoc) przystąpili do ważenia złowionych ryb. Maciek i Bartek należą do Sekcji Juniorów i pomagali przy ważeniu i fotografowaniu ryb. Rozpoczęliśmy od Jacka Januszewskiego i od razu kłopoty:) Jacek złapał 16 sztuk (w większości leszcze) o łącznej wadze 19,8 kg!! Ten wyczyn wysoko podniósł poprzeczkę zawodów:). Tym wynikiem Jacek zdeklasował swoich przeciwników, zajmując zasłużone pierwsze miejsce. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Jarosław Rojkowicz – 4 sztuki i 8.12 kg. Trzecie miejsce zajął Artur Bojczewski – 17 sztuk o łącznej wadze 6.3kg. Okazało się, iż tego dnia stanowiska 36-39 były najlepsze, ponieważ zawodnicy z tych stanowisk złowili najwięcej pięknych leszczy. Jacek zdradził nam, iż sukces polegał na znalezieniu odpowiedniego dołka w dnie zbiornika i doborze przynęty, w jego przypadku były to czerwone robaki.Warto jeszcze wspomnieć, iż Wiesław Nowicki złowił niebotyczną ilość ryb – 124 sztuki (!), co pozwoliło mu zająć 5. lokatę.

Natalka Rojkowicz odbiera upominek

Natalka Rojkowicz odbiera upominek

Podczas dekoracji Natalia Rojkowicz z okazji urodzin otrzymała upominek ufundowany przez Jacka Januszewskiego – wagę wędkarską. Taki sam upominek powędrował w ręce Mieczysława Pajora jako nagroda dla pechowca dnia – Mietku, następnym razem się odgryziesz:). Wszyscy uczestnicy niedzielnego spotkania otrzymali również żyłki ufundowane przez Baracuda Fishing Tackle .

 

 

 

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: Jacek Januszewski
II miejsce: Jarosław Rojkowicz
III miejsce: Artur Bojczewski
IV miejsce: Piotr Pankau
V miejsce: Wiesław Nowicki
VI miejsce: Ryszard Jóźwik
VII miejsce: Michał Janiec
VIII miejsce: Daniel Cechowicz
IX miejsce: Mieczysław Pajor

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym FORUM

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym na nasze zawody.
Do zobaczenia nad wodą.
Redakcja Polish Anglers NI

Brak komentarzy.

dodaj swój komentarz