W dniu 10/04/2016 odbyły się zawody Karpiowe na łowisku Polehill w okolicy Newtownards. W zawodach wystartowało 18tu klubowiczów, juniorzy również uczestniczyli w tych zawodach. Spotkanie odbyło się o 9:00 rano przed bramą łowiska. Pogoda parę dni wcześniej zapowiadała się tragicznie , zapowiadali śnieg i przymrozki. W dniu zawodów wszystko diametralnie się zmieniło , było słonecznie , bez deszczu i w miarę ciepło. Polehill to wspaniałe łowisko karpiowe , występuje tam również płoć, krąp i leszcz. Karpie swoją wagą dochodzą do 4-5 kg , złowione ryby na zawodach to wspaniałe okazy ok. 2-3 kg i było ich naprawdę sporo tego dnia. Większość zawodników cieszyła się holem karpia. Jest to wspaniałe doświadczenie dla tych , którzy nie mają styczności z karpiem w północnej Irlandii . Metoda połowu jest podobna jak w większości połowu „białorybu”. Zawodnicy mieli technikę do wyboru według własnego uznania , stosując się do regulaminu łowiska : (http://www.polehillcarpfishery.co.uk/ ). Zawodnicy obrali własne techniki , była to Tyczka , Feeder i Odległościówka . Zwabienie karpia wymagało dobranie odpowiedniej przynęty. Najskuteczniejszą przynętą był pelet. 

Zawody trwały 5 godzin , pierwsza przerwa nastąpiła po dwóch godzinach aby wzmocnić się ciepłą kawą i ciepłym posiłkiem z grilla. Po przerwie wszyscy udali się na swoje stanowiska. Kolejna trzygodzinna tura zleciała błyskawicznie. Końcówka zawodów była fantastyczna , ryby podeszły pod wybrane zapachem łowisko i brały intensywnie. Niestety nastąpił sygnał o zakończenie zawodów. Jak w meczu piłkarskim przedłużono drugą połowę o trzy minuty aby zawodnicy mogli wyholować jeszcze jednego karpia. Rywalizacja pomiędzy 1,2 miejscem była zacięta, a zawodnicy nie mieli czasu na chwilę przerwy aby „złapać oddech” precyzja i szybka technicznie praca wędziskiem wynagradzała złowioną rybę. Na koniec oczekiwane przez wszystkich ważenie ryb. Wyłoniły się trzy pierwsze osoby na podium. Dwie pierwsze osoby z podium nadrobiły wagą i widać było znaczną różnicę pomiędzy trzecim miejscem , trzecie miejsce wiązało się z resztą uczestników a wyniki różniły się minimalnie spadając o 50 gram.

 1 – Tomasz Rzońca – 11kg 600 gr (26 LBs)

2 – Artur Bojczewski – 9 kg 200gr (20 LBs)

3 – Julian Dabioch – 2kg 600gr (5 LBs)

Wielkie gratulacje dla zwycięzców pierwszych w tym roku zawodów karpiowych . Gratulacje dla reszty zawodników którzy przybyli na zawody . 
Wielkie podziękowania przesyłamy dla sponsorów, Baracuda Fishing Tackle i Belfast Angling Centre.

Serdecznie powitaliśmy nowych klubowiczów którzy do nas dołączyli. 
Jeśli jeszcze nie dołączyłeś , zajrzyj na stronę www.polishanglersni.com

 i zarejestruj się na forum.
Zaczynamy kolejny rok wędkarski ! Będzie się działo 
Pozdrawiamy